Mercedes-Benz hlásí rekordní první kvartál v České republice

Zobrazit originál

Celkem bylo v prvním kvartále 2021 v České republice registrováno 2300 vozů značky Mercedes-Benz a firma díky tomu opět zvýšila svůj tržní podíl na historicky rekordní hodnotu 4,64 %. Mercedes-Benz také zvýšil svůj náskok na pozici číslo 1 mezi prémiovými výrobci.

Stuttgartská automobilka vykázala za první tři měsíce na českém trhu růst o téměř 36 %, celkový trh s novými osobními automobily v České republice přitom klesl o 1,31 %.

„Do roku 2021 jsme vstupovali s výborným loňským výsledkem, ale také s pokorou s ohledem na nelehkou situaci na trhu. Přesto se nám za první tři měsíce podařil úžasný výsledek, za což patří poděkování našim partnerům v autorizované síti Mercedes-Benz i kolegům v oblasti prodeje a služeb, kteří všichni pracují s nejvyšším nasazením,“ říká Wolfgang Karl Bremm von Kleinsorgen, generální ředitel společnosti Mercedes-Benz Česká republika.

„Hlavní dík ovšem náleží loajálním zákazníkům, kteří vědí, že se na naše vozy a služby mohou za všech okolností spolehnout. Velmi si vážíme i toho, že za svůj růst vděčíme mnoha zcela novým klientům, což je v takto náročné době o to cennější vyznamenání jak pro naše automobily, tak pro prodejní i servisní síť.“

Historicky nejlepší výsledek značky Mercedes-Benz na českém trhu v prvním kvartále roku 2021 zajistil vysoký zájem o tradičně nejžádanější modely, jako je modernizovaná Třída E, nejprodávanější prémiový vůz vyšší střední třídy, a nová generace žádaného SUV GLE. O 25 % vzrostl zájem o SUV GLC.

Model GLE se za rok 2020 v České republice stal díky registraci 1052 vozů vůbec nejžádanějším vozem Mercedes-Benz a ve svém úspěšném tažení pokračoval i během prvních tří měsíců roku 2021, kdy se pro něj rozhodlo 319 zákazníků. Model GLE s více než 27% podílem ve své třídě jednoznačně kraluje mezi vrcholnými SUV.


img-responsive

Mercedes-Benz GLE (2021) | foto: Mercedes-Benz

Naplno se také rozběhl prodej nového vrcholného sedanu Třídy S, který znovu kraluje své kategorii. Pro model Třídy S se rozhodlo 147 zákazníků, tj. 86 % všech zájemců o vůz luxusní třídy. Některé z jeho asistentů, druhou generaci palubního rozhraní MBUX, špičkové projekční světlomety DIGITAL LIGHT nebo řízení zadních kol dostal i nejnovější model na českém trhu, zcela nová generace sedanu a kombi Třídy C. Cena novinky začíná na 1 049 070 Kč včetně DPH.

Mimořádně populární jsou také kompaktní vozy na bázi Třídy A a cenově výhodné, až 7místné SUV GLB.

Značka Mercedes-Benz jako přední výrobce elektrifikovaných vozů také nabízí tři desítky plug-in hybridních vozů, o které je i mezi českými zákazníky velký zájem. Podle statistiky registrací Svazu dovozců automobilů si plug-in hybridní vůz značky Mercedes-Benz koupilo v prvním čtvrtletí 135 zákazníků, což je nejvíce v prémiovém segmentu a druhý nejlepší výsledek absolutně.

Mercedes-Benz je jedinou značkou na trhu, která nabízí plug-in hybridní vozy jak v kombinaci s benzinovými, tak naftovými motory: od kompaktního hatchbacku A 250 e přes sedany, kombi a kupé Tříd A, CLA, C a E až po MPV a SUV Třídy B, GLA, GLC a GLE. Plug-in hybridním pohonem disponuje i nedávno uvedená nová generace vrcholného sedanu Třídy S.

Automobilka také nabízí čím dál širší portfolio čistě elektrických vozů pod značkou Mercedes-EQ. Po revolučním SUV EQC a prostorném MPV EQV byl letos uveden na trh kompaktní crossover EQA a 15. dubna 2021 se ve světové premiéře představí vrcholný model EQS s řadou technických inovací a jízdním dosahem až 770 km podle WLTP.

Širokou nabídku doplňují i elektromobily sesterské značky smart, která jako první automobilová značka ukončila nabídku modelů se spalovacími motory a nabízí výhradně elektromobily. Ceny začínají na shodné částce 591 690 Kč vč. DPH za dvou- i čtyřmístný model, čímž se modely smart řadí mezi nejdostupnější elektromobily na českém trhu.

Prague
15°
clear sky
Vlhkost vzduchu: 41%
Vítr: 3m/s V
MAX 13 • MIN 10
10°
Po
8°
Út
7°
St
7°
Čt
Počasí od: OpenWeatherMap

Směnný kurz

Последние новост